Dekoracje do pokoi dziecięcych

Dekoracje do pokoi dziecięcych

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w każdym domu, gdzie znajdują się dzieci. Za drzwiami pomieszczenia znajduje się zaczarowana kraina pełna kolorów, dekoracji i zabawek, w której pociecha chce chętnie spędzać czas na odpoczynku i zabawie. Dziecięcy pokój musi przede wszystkim być urządzony z gustem małego właściciela. Jest to jego osobista przestrzeń, w której musi czuć się dobrze.

 

Dekoracje w pokoju małej księżniczki

 

Każda mała dziewczynka chce zostać księżniczką – nosić piękne suknie i buty na obcasie. Dekorując pokój dla córeczki warto zdecydować się na ozdoby, które nie tylko upiększą pokój, ale będą również nawiązywały do bajkowej komnaty księżniczki. Świetnie sprawdzą się naklejki na ścianę z motywem królewny, plakaty, miarki wzrostu, wieszaki, ramki na zdjęcia czy lampka. Nie możemy także zapomnieć o tekstyliach, które ocieplają pokój i dodadzą mu uroku. Mowa tutaj o zasłonach, poduszkach, dywanie oraz pościeli. W pokoju powinny się również znaleźć organizery na zabawki czy szkatułki na dziecięcą biżuterię. Pokój księżniczki nie musi być różowy. Można właśnie te odcienie przełamać dekoracjami w stonowanych kolorach.

 

A ja chcę być piłkarzem…

 

Chłopcy to urodzeni sportowcy. Już od najmłodszych lat fascynują się piłką nożną i mają swojego piłkarskiego idola. Dekorując pokój miłośnika sportu warto postawić na dodatki nawiązujące do jego zainteresowań. Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów dekoracyjnych z motywem piłki nożnej. Na uwagę zasługują naklejki na ścianę, fototapety z wizerunkiem stadionu, zegary, lampki oraz pufy. W pokoju małego piłkarza nie może zabraknąć także dywanu ze wzorem piłkarskiej murawy, zasłon z nadrukiem piłek czy pościeli z ulubioną drużyną.

Warto pielęgnować pasje dziecka od najwcześniejszych lat, a tak urządzony pokój sprawi, że dziecko będzie dążyło do spełniania swoich marzeń.

 

Czym kierować się przy wyborze dekoracji do pokoju dziecięcego?

 

Przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Jest to bardzo ważne, abyśmy przekładali pomysły naszej pociechy nad nasze własne. To w końcu królestwo zabaw i odpoczynku naszej latorośli.

Z pewnością dekoracje pokój dziecięcy ożywią i sprawią, że pociecha chętnie będzie chciała w nim przebywać. Wybierając dodatki warto zwrócić uwagę na sposób oraz materiał ich wykonania. Dobre jakościowo dekoracje posłużą dziecku znacznie dłużej i nie ulegną szybko uszkodzeniu. Ozdoby warto dobierać z umiarem w nawiązaniu do motywu przewodniego. Zbyt duża ich liczba spowoduje chaos i będzie powodowała dekoncentrację dziecka w jego własnym pokoju.

Dekoracje do pokoi dziecięcych
Oceń wpis

Post Author: twojepaliwo.pl