Jak pielęgnować brodę

Jak pielęgnować brodę?

Niezależnie od powodu, dla którego mężczyzna zapuszcza brodę, powinien o nią odpowiednio dbać. Wówczas broda doda mu uroku. Źle zapuszczona i nieodpowiednio pielęgnowana broda sprawi, że mężczyzna będzie wyglądał niechlujnie. Poniżej zamieszczamy kilka rad, by zapuszczenie zarostu przyniosło pozytywny efekt.

Zapuszczamy brodę

Choć zapuszczenie brody mogłoby się wydawać drobnostką, wcale tak nie jest. Nie dość, że trwa dłuższą chwilę to często wystawia cierpliwość mężczyzn na próbę. Zwłaszcza na początku niesforne włoski mogą denerwować, częstym efektem ubocznym podczas zapuszczania brody jest też swędzenie. Podpowiadamy jak zapuścić brodę, by efekty uboczne tego procesu były jak najmniej dokuczliwe.

Warto na początek zadbać o odpowiednie nawilżanie skóry, dzięki temu skóra, która nie jest przyzwyczajona do obrastania, nie będzie tak swędzieć. Warto też już od samego początku zainwestować w zestaw do pielęgnacji brody, szczególnie przydatne będą specjalne mydło do brody, które o wiele mniej wysusza niż te stosowane tradycyjnie. Do tego szczotka z twardym, naturalnym włosiem, która nie tylko rozczesze brodę, ale także wymasuje ukrytą pod nią skórę twarzy. Taki masaż jest szczególnie ważny podczas zarastania, bo pobudza cebulki do wzrostu. Warto też od początku stosować odpowiednie olejki, które nie tylko nabłyszczą zarost, ale przede wszystkim go zmiękczą i sprawią, że będzie lepiej się układał.

Nie tylko codzienne rytuały

Zapuszczenie zadbanej brody to proces żmudny, zwłaszcza jeśli ma być ona nieco dłuższa. By efekty takiego wysiłku nie poszły na marne, warto codziennie poświęcić chwilę na pielęgnację brody. Bardzo ważne jest jej rozczesywanie, co najmniej rano i wieczorem, a w razie potrzeby również w ciągu dnia. To pierwszy krok do tego, by nasz wygląd odbierany był jako schludny. Brodę warto wyczesywać twardą szczotką, ale w ciągu dnia, zwłaszcza poza domem zwykle bardziej praktyczny jest niewielki grzebyk. Ważne jest też częste mycie brody, najlepiej specjalnie przeznaczonym do tego mydłem oraz nakładanie specjalistycznych olejków lub wosków do brody. Posiadając brodę warto przekonać się do takich codziennych rytuałów, dzięki temu broda zawsze będzie miękka, schludna i pachnąca świeżo.

Posiadając brodę nie można zapomnieć, że włosy stale rosną, dlatego należy je regularnie przycinać. Można to robić samemu, ale na początku lepiej powierzyć to specjaliście, czyli barberowi, który odpowiednio dobierze kształt i długość brody do naszej indywidualnej urody. Obserwując pracę barbera najłatwiej dowiedzieć się jak przycinać brodę, by później móc powtórzyć to samemu w domu.

Jak pielęgnować brodę?
Oceń wpis

Post Author: twojepaliwo.pl