Metamorfoza męska - jak zacząć

Metamorfoza męska – jak zacząć?

Wstępując w dorosłość zastanawiamy się często jak znaleźć swój styl, który z jednej strony byłby atrakcyjny dla osób trzecich, a jednocześnie gwarantował nam komfort i dobre samopoczucie. Niekiedy po wielu latach dochodzimy do wniosku, że nasz wizerunek wcale nam nie odpowiada, a co gorsza nie gwarantuje uzyskiwania wymarzonych przez nas korzyści. W takim przypadku powinniśmy przejść przyśpieszoną metamorfozę.

Schludny i czysty

Wielu ekspertów uważa, że budowanie swojego stylu trwa latami. W niektórych przypadkach jest to teza prawdziwa, ale prawdą jest też to, że pewne czynności możemy wykonać natychmiast i dokonać rewolucyjnego przeobrażenia naszej osoby. Jedną z nich jest szeroko rozumiana higiena, zadbanie o wygląd oraz fryzura. Nie pomoże nam nawet najbardziej znany stylista dla mężczyzn, jeśli nie zadbamy o nasze ciało i nie będziemy codziennie podejmować koniecznych zabiegów higienicznych. Pierwszym krokiem jest doprowadzenie do stanu idealnego naszych paznokci oraz rąk. Zadbajmy o odpowiednie kremy, a także inne środki codziennej pielęgnacji. Skóra powinna być odpowiednio odżywiona, a nasze ciało czyste. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji na temat tego, jak wybrać fryzurę. Nie pomoże nam w tym pierwszy lepszy fryzjer. Powinniśmy zainwestować w siebie i wybrać się do prawdziwego specjalisty, który doradzi nam fryzurę dostosowaną do naszej urody.

Jak dokonać selekcji ubrań?

Następnie musimy zrobić remanent swojej szafki z ubraniami. Wyrzucamy wszystko, co jest stare i zużyte. Za małe ubrania do niczego się nam nie przydadzą i razem ze spodniami sprzed pół wieku oddajmy je gdzieś do punktu zbioru odzieży. Kolejnym krokiem jest udanie się na zakupy. Możemy samodzielnie poszukać nowych stylizacji lub poprosić o poradę stylistę, który nie tylko przeprowadzi analizę naszej szafy i podpowie nam jaki indywidualny kolor będzie dla nas najlepszy, ale też zrobi nam listę koniecznych zakupów i co niezwykle ważne zdecyduje, które dodatki będą pasować do naszego stylu. W ten sposób nasza metamorfoza stanie się kompletna.

Metamorfoza męska – jak zacząć?
Oceń wpis

Post Author: twojepaliwo.pl