Jak ubrać dziecko w zimie

Jak ubrać dziecko w zimie?

Zima to czas, kiedy rodzice szczególną uwagę przywiązują do ubioru swojego dziecka. Spowodowane jest to troską o ich zdrowie, kiedy zimowymi dniami na dworze jest bardzo zimno. Wtedy najłatwiej o przeziębienia i choroby, które są bardzo nieprzyjemne i dokuczliwe dla dziecka. Odpowiedni ubiór zapewni dziecku odpowiedni komfort termiczny, tym samym zapobiegając wychłodzeniu ciała.

 

Odpowiednia garderoba dla dziecka na zimę

 

Zima to pora roku, która wymaga zarówno od dorosłych jak i od dzieci odpowiedniej garderoby. Najbardziej narażone na wyziębienie są dzieci, które bardzo dużo czasu spędzają na dworze, korzystając z zimowych atrakcji takich jak: jeżdżenie na sankach i łyżwach, bitwa na śnieżki czy lepienie bałwana. W dziecięcej szafie nie może zabraknąć rękawiczek, czapki i szalika. Te elementy garderoby są niezbędne jeśli chcemy, aby nasze dziecko mogło korzystać z uroków zimy i nie marzło. Bardzo ważna jest także kurtka dziecięca zimowa. Ważne, by była ona ciepła i wykonana z wysokogatunkowego materiału, który pozwoli skórze oddychać i zapobiegnie poceniu się dziecka. Kurtka przede wszystkim powinna być wygoda. Nie może krępować ruchów dziecka podczas chodzenia i zabawy. Na jej zakup warto poświęcić trochę czasu, ponieważ jest to część garderoby którą nasza pociecha będzie nosiła całą zimę.  Oprócz kurtki ważne są też odpowiednie spodnie. Jeśli ubieramy dziecko do przedszkola lub szkoły pod zwykłe spodnie warto założyć ciepłe rajstopy, które dodatkowo ochronią ciało dziecka przed zimnem. Na rynku odzieżowym dostępne są także dziecięce spodnie narciarskie będące idealnym strojem na zimowe zabawy na podwórku. Najczęściej posiadają one szelki, które utrzymują spodnie w odpowiedniej pozycji, przez co nie spadają nawet podczas biegania i skakania. Taki typ spodni wykonany został z materiału wodoodpornego, wiatroszczelnego i oddychającego, więc są najlepszym wyborem na mroźne, zimowe dni. Ubioru dopełnią śniegowce lub kozaki i dziecko jest  już gotowe na zimowe szaleństwa.

 

Czy kierować się wybierając ubrania na zimę dla dzieci?

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego została wykonana zimowa garderoba. Najlepszy jest taki, dzięki któremu skóra oddycha, tym samym nie pocąc się. Ubrania na zimę dla dzieci muszą być ciepłe, ale również wygodne. Nie może być mowy o za małych butach czy odzieży. Zima najbardziej cieszy najmłodszych. Odpowiedni ubiór pozwoli im na dobrą, zimową zabawę. Ciepła garderoba dla dzieci zapobiega przeziębieniom, które skutkują leczeniem chorobowych dolegliwości i leżeniu w łóżku.

Jak ubrać dziecko w zimie?
Oceń wpis

Post Author: twojepaliwo.pl